Mecz ligowy: Festiwal strzelecki w Raciborowicach!

Znakomicie rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze Twardego Świętoszów. Wojskowi pokonali na wyjeździe 6:1 zespół Gminnego Klubu Sportowego Raciborowice. Klasycznym hat-trickiem popisał się Sylwester Drozd, a pozostałe trzy bramki zdobyli bracia Łojkowie.

Pogoda sprzyja rozgrywaniu meczów piłkarskich i dlatego działacze z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze postanowili przenieść dwie kolejki z rundy wiosennej na jesień. W pierwszym meczu rewanżowym drużynie Twardego Świętoszów udało się udowodnić beniaminkowi z Raciborowic, że porażka 0:2 na inaugurację sezonu była przypadkowa i wynikała z braku kilku podstawowych piłkarzy. W 16. kolejce Twardy rozgromił 6:1 GKS, ale kibice na pierwszą bramkę musieli czekać aż 31 minut. „Ostre strzelanie” rozpoczęło się dopiero 18 min po przerwie, kiedy to wojskowi w 22 minuty zdobyli pięć bramek.

Strzelecki festiwal rozpoczął w 31. minucie st. szer. Marcin Łojko. Jednak do zmiany stron wojskowym, choć wypracowali kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, nie udało się już podwyższyć wyniku. Cztery minuty po przerwie to gospodarze zaskoczyli piłkarzy Twardego, zdobywając bramkę po rzucie rożnym. – Więcej okazji do strzelenia gola już nie mieli. Powinni się cieszyć, że przegrali z liderem tylko 1:6 – mówi mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. – Niestety, znów zmarnowaliśmy kilka „setek”. Na szczęście po ustawieniu „celownika” nie pudłował już choćby starszy z braci Łojków, a rewelacyjną skutecznością popisał się Sylwek Drozd, który w niespełna kwadrans trzy razy pokonał bramkarza gospodarzy – dodaje chorąży.

Po przerwie najpierw dwa gole dla wojskowych strzelił kpr. Dariusz Łojko. Na listę strzelców wpisał się w 63. i 70. min. Po zdobyciu drugiej bramki znów wyprzedził w klubowej klasyfikacji na najlepszego snajpera brata Marcina. Dariusz po meczu w Raciborowicach ma na koncie 15 celnych trafień, a jego młodszy brat – 14. Bramkarza GKS pokonał także Sylwester Drozd, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Trafiał w 72., 79. i 85. minucie.

W sobotę o godzinie 13. na stadionie w Świętoszowie rozpocznie się bardzo ciekawy pojedynek kończący rywalizację o punkty w tym roku. W derbach gminy Twardy zmierzy się z Leśnikiem Osiecznica.