Mecz ligowy: Twardy wygrywa z Wykrotami!

Świętoszowianie pokonali na wyjeździe 2:0 niedawnego lidera rozgrywek. Bramki dla wojskowych zdobyli: Sylwester Drozd (w 47. min) i kpr. Dariusz Łojko (w 92. min). Ten drugi strzelił w tym sezonie trzynastego gola i tym samym na liście najlepszych snajperów Twardego zrównał się z młodszym bratem st. szer. Marcinem Łojko.

– Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Gospodarze stworzyli właściwie jedną groźną okazję. W 87. min piłka po uderzeniu jej głową przez Andruchowa odbiła się od słupka. My stworzyliśmy natomiast kilka wybornych sytuacji. Niestety, żadnej w pierwszej połowie nie udało się nam zakończyć golem – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego. – W pierwszej części gry należał nam się także rzut karny, ale sędzia nie odgwizdał ewidentnego faulu w obrębie „szesnastki” – dodaje prezes.

Piast Wykroty przegrał trzecie z rzędu spotkanie. Niedawny lider spadł na czwartą lokatę i do drużyn mających najwięcej punktów – Twardego i Lotnika Jeżów Sudecki – traci już cztery oczka. Wojskowi dzięki pokonaniu Piasta obronili pierwszą pozycję w tabeli. Poprawili też niekorzystny bilans dotychczasowych spotkań z drużyną z Wykrot. Z czterech rozegranych wcześniej w klasie okręgowej (w dwóch poprzednich sezonach) przegrali bowiem trzy, a tylko jedno wygrali.

Dla piłkarzy Twardego koniec rundy jesiennej nie oznacza jednak rozbratu z meczami o punkty do wiosny. Działacze jeleniogórskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej podjęli bowiem decyzję o rozegraniu w listopadzie awansem dwóch kolejek rundy rewanżowej. 11 listopada wojskowi grać będą w Raciborowicach z jedenastką tamtejszego Gminnego Klubu Sportowego, a 15 listopada na nowym stadionie w Świętoszowie podejmować będą drużynę Leśnika Osiecznica.