Mecz ligowy: Twardy Świętoszów gromi drużynę z Lubania!

Drużyna Twardego na nowym stadionie w Świętoszowie wygrała 4:1 z zespołem KS Łużyce Lubań. Wojskowi zajmują teraz czwarte miejsce w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej i tracą dwa punkty do lidera.

Jedenastka Twardego w trzecim meczu o punkty w 10. kolejce jeleniogórskiej klasy okręgowej pewnie pokonała drużynę z Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Bramki dla wojskowych zdobyli: st. szer. Krystian Chruścicki (w 20. i 25. min) oraz kpr. Dariusz Łojko (w 35. min) i st. szer. Marcin Łojko (w 74. min). Goście strzelili gola w 46. minucie.

- Bardzo dobre spotkanie rozegrał Krystian Chruścicki. Zdobył dwie efektowne bramki. Przy obu otrzymał podanie od Marcina Łojki - mówi mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. - Marcin zresztą sam wpisał się na listę strzelców, podobnie jak i jego brat Dariusz. Darek, po rajdzie rozpoczętym zza połowy boiska, nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Mógł też podać piłkę dobrze ustawionemu przed bramką Łużyc Chruścickiemu - dodaje kierownik.

Po golu strzelonym przez kaprala Łojkę (dziewiątym w tym sezonie) goście byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki. - Po faulu przed polem karnym st. szer. Łukasza Iwaniaka goście egzekwowali rzut wolny. Piłka po strzale jednego z zawodników Łużyc odbiła się od poprzeczki. Gol wprawdzie nie padł, ale gościom udało się wykorzystać nieuwagę naszych obrońców tuż po wznowieniu gry po przerwie - relacjonuje chorąży Sadowski. - Rywale jednak nie dali zbyt wielu okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami naszemu bramkarzowi st. szer. Marcinowi Kozdroniowi. Ale brakiem skuteczności popisali się nasi piłkarze. Mogliśmy bowiem strzelić znacznie więcej goli - dodaje kierownik drużyny Twardego.

W 11. kolejce, 12 października, świętoszowianie walczyć będą o punkty w Pieńsku z jedenastką Hutnika. Natomiast w Kamiennej Górze dojdzie do potyczki drugiej w tabeli Olimpii z liderem - Piastem Wykroty. Drużyna Twardego z 20 punktami zajmuje czwartą lokatę w tabeli i traci dwa oczka do dwóch najlepszych zespołów. Z liderem i wiceliderem wojskowi rozegrają dwa ostatnie spotkania w rundzie jesiennej.