Mecz ligowy: Twardy Świętoszów kolejne 3 punkty!

Piłkarski weekend był udany dla wojskowych. Twardy Świętoszów wygrał dzisiaj w Pieńsku 4:0 z Hutnikiem i dzięki zdobyciu trzech punktów awansowali na pozycję wicelidera!

W 11. kolejce jeleniogórskiej klasy okręgowej zespół Twardego bez problemów wygrał potyczkę z jedenastką Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Hutnik, której grającym trenerem jest Dawid Kotelnicki, były zawodnik wojskowej drużyny (grał w niej wiosną 2010 roku – w IV lidze i w sezonie 2010/2011 – w III lidze). Bramki dla świętoszowian zdobyli: dwie – st. szer. Krystian Chruścicki (w 25. i 59. min) oraz po jednej st. szer. Marcin Łojko (w 55. min) i ppłk Mariusz Bolecki (w 88. min).

– Gospodarze wystąpili osłabieni brakiem dwóch obrońców z podstawowego składu, a u nas zabrakło naszego najlepszego strzelca kaprala Dariusz Łojki. Hutnik nie stworzył sobie żadnej poważniejszej okazji do zdobycia bramki – mówi ppłk Mariusz Bolecki, strzelec czwartego gola i zarazem prezes Twardego. Prezes wszedł na boisko w 83. min i pięć minut później po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. – Po faulu w polu karnym na st. szer. Danielu Szkarapacie podszedłem do piłki i zdobyłem czwartą bramkę. Jednak nie cieszyłem się z jej zdobycia, gdyż jestem wychowankiem klubu z Pieńska – dodaje prezes Twardego.

W 12. kolejce, 18 października, drużyna Twardego podejmować będzie na nowym stadionie w Świętoszowie jedenastkę Włókniarza Leśna. Najbliższy rywal wojskowych – z 15 punktami – zajmuje siódme miejsce w tabeli. Jedenastka grająca w koszulkach z logo portalu polska-zbrojna.pl zgromadziła o osiem oczek więcej. Wojskowi tracą dwa punkty do lidera – Piasta Wykroty – i mają tyle samo punktów, co trzeci w tabeli Lotnik Jeżów Sudecki.

Powiązana galeria: