Runda wiosenna rozpoczęta !

Twardy Świętoszów przystąpił do rundy wiosennej z zamiarem wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W przerwie zimowej świętoszowianie rozegrali tylko jeden mecz kontrolny, Twardy przed 2 tygodniami pokonał na własnym stadionie 1:0 drużynę Orła Zagrodno. –Rywal gra na co dzień w legnickiej klasie A –mówi ppłk Mariusz Bolecki i dodaje, że był to pierwszy mecz piłkarzy Twardego na nowo otwartym stadionie przy sztucznym oświetleniu. –Próba wypadła dobrze –ocenia prezes. Świętoszowianie nie imponują liczbą rozegranych sparingów, ale za to więcej trenowali niż przed rozpoczęciem rundy jesiennej. Więcej nie oznacza tyle, ile zaplanował trener st. szer. Sebastian Tylutki. Większość piłkarzy Twardego jest żołnierzami 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Obowiązki służbowe i konieczność wyjazdu na poligon sprawiły, że drużynie nie udało się rozegrać kilka zaplanowanych spotkań kontrolnych. Piłkarze trenowali indywidualnie według planów nakreślonych przez trenera, który ostatnio odbył tygodniowy staż trenerski w Pogoni Szczecin, klubie piłkarskiej ekstraklasy.