Mecz ligowy: Twardy wygrywa z Gryfem!

Przed tygodniem Twardy niespodziewanie przegrał na nowo oddanym do użytku stadionie w Świętoszowie z Włókniarzem Leśna. Potknięcie wojskowych wykorzystali ich najgroźniejsi rywale i powiększyli nad nimi przewagę punktową. W tej kolejce natomiast przegrał i lider i wicelider, a czwarta w tabeli Olimpia, która miała tyle samo punktów co Twardy, zremisowała swoje spotkanie. Tym razem potknięcia rywali wykorzystali wojskowi, którzy dzięki pokonaniu Gryfa awansowali na drugą pozycję. Zrównali się punktami z Lotnikiem Jeżów Sudecki i tracą tylko dwa do lidera Piasta Wykroty.

– Zwycięstwo pewne, ale nie przyszło nam łatwo. Boisko było podmokłe i takie jakieś gliniaste. Na takiej murawie grało się ciężko, ale najważniejsze, że z Gryfowa wywieźliśmy trzy punkty – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego. – Cieszymy się też z rozstrzygnięć w innych meczach i z awansu na pozycję wicelidera – dodaje prezes.

W Gryfowie Śląskim gole dla wojskowych strzelili: dwa – st. szer. Marcin Łojko (w 54. i 89. min), i st. szer. Janusz Szkarapat – z rzutu karnego (w 43. min). Natomiast bramkę dla gospodarzy zdobył w 70. min st. szer. Piotr Chlabicz, były piłkarz Twardego. St. szer. Marcin Łojko dzięki dwóm bramkom zdobytym w Gryfowie wyprzedził w klubowej klasyfikacji na najlepszego snajpera brata kpr. Dariusza Łojkę. Młodszy z braci ma na swoim koncie 12 goli, a starszy 10.

Do zakończenia rundy jesiennej w jeleniogórskiej klasie okręgowej pozostały dwie kolejki. W najbliższej – 2 listopada – Twardy podejmować będzie na stadionie w Świętoszowie czwartą w tabeli Olimpię Kamienna Góra. Natomiast 8 listopada wojskowi walczyć będą o punkty w Wykrotach z liderem – Piastem.